forum » ROBOT Millennium » obciążenie wiatrem komina żelbetowego
Autor

obciążenie wiatrem komina żelbetowego

Chciałem obciążać komin w kształcie ściętego stożka poprzez obc. powierzchniowe/obciążenie jednorodne na konturze. Wszystko było by dobrze gdyby obciążenie było w układzie lokalnym komina. Niestety mimo, iż zaznaczam układ lokalny to zawsze obciąża mi w układzie globalnym gdy nadam już kontur. Chciałem tak obciążać po kilka ES w pionie zmieniając wartości w poziomie, ponieważ wg normy obciążenie wiatrem komina wygląda jak fala;p powłokę zrobiłem poprzez obrót linii, panelami 10m wysokości każdy,
Bardzo proszę o odpowiedź ,lub inne rozwiązanie tego problemu.

melciu

bez tytulu

Jezeli zadajesz obciazenie w sposob dokladny, za pomoca wzoru trygonometrycznego zawartego w PN to musisz jeszcze raz wprowadzic caly model z podzialem na 2 panele po polowie kazdy. Nastepnie wiatr nie wprowadzasz za pomoca obciazenia na konturze tylko obciazenia obciazeniem powierzchniowym 3p bez konturu. Nastepnie w kazdym obciazeniu zadajesz ograniczenia geometryczne dla odpowiednich przedziałów odpowiadających kątowi. Najlepiej podzielic brzeg na 36 lub 72 odcinki i zadawac obciazenie wiatrem na kawałki po 5 lub 10 stopni.

forum » ROBOT Millennium » obciążenie wiatrem komina żelbetowego

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.