forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie grup prętów SGU
Autor
Post
Jędruś1985

Wymiarowanie grup prętów SGU

Witam

Podczas wymiarowania grup prętów (SGU) dostaję komunikat, że część prętów nie została policzona, gdyż definicja typu tych prętów nie zawiera określenia granicznych wartości ugięć. Czy mogę gdzieś w parametrach określić te wartości?

akos

Wymiarowanie grup prętów SGU

Wymiarowanie => Opcje wymiarowania prętów stalowych => Parametry normowe...
W oknie "typ pręta" kliknąć dwukrotnie typ pręta do wymiarowania (stworzyć własny)...
W oknie "Definicja pręta - parametry" przycisk "Użytkowanie"

Jędruś1985

bez tytulu


Dzięki :D

bartekfc

bez tytulu

Dołączę się do tematu, jak wymiaruje sobie jakąś płaską konstrukcję to przekroje dobieram z SGN, tworzę sobie kombinacje w SGN, a jak chciałbym sprawdzić jeszcze SGU to muszę dodać kombinacje SGU i zwymiarować z optymalizacją w SG Użytkowania, tam sprawdzone zostaną dopuszczalne ugięcie i przechyły ?

Proszę o podanie dokładnie gdzie to szukać o czym akos napisał: "Wymiarowanie => Opcje wymiarowania prętów stalowych => Parametry normowe...", na jakim to ekranie, a może jak przez pasek zadań trafić do tego ?

Z góry dzięki

akos

bez tytulu

Z paska menu. Można też prościej z przycisku Definicja konstrukcji => Typ pręta...

bartekfc

bez tytulu

To chodzi tylko o to aby w "Definicja Pręta - parametry - PN-90/B-03200" w przycisku Użytkowanie zaznaczyć "ptaszkiem" Ugięcie pręta(układ lokalny) i przemieszczenie węzłów(układ globalny) jedną z pozycji albo Y=L/250 lub Z=L/250(dla ugięcia, płaska konstrukcja)

akos

bez tytulu

Nie tylko. Te wartości możesz edytować określając graniczne wartości ugięć w zależności od tego jaki element konstrukcyjny to jest. Wszystko masz w normie. Polecam lekturę...

bartekfc

bez tytulu

Ale tam nie ma innych opcji pod przyciskiem użytkowanie, to jak nie tylko ?

akos

bez tytulu

Ty mnie chyba bierzesz na wytrzymałość...
Możesz zmienić wartosć granicznych ugieć. Domyślnie to L/250, a możesz zmienić np. na L/350 jak dla głównych belek i podciągów, albo na L/200 jak dla płatwi, rygli...

 
forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie grup prętów SGUGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.