forum » ROBOT Millennium » Robot nie chce liczyć prętów
Autor

Robot nie chce liczyć prętów

Witam
Właśnie pisze rozprawę Mgr. z przekryć strukturalnych. Problem polega na tym że w modelu zaimportowanym z autocada, już obciążonym z wyznaczonymi siłami (nie ma żadnych błędów) w części wymiarowanie stali/aluminium program nie chce liczyć prętów tak jakby ich nie widział. Uparcie okienka są puste i wyskakuje błąd "niewłaściwa lista prętów". Próbowałem na innym komputerze w trybie awaryjnym, zainstalowałem najnowsze akutalizacje itd.

sybill

bez tytulu

Witam.
Musisz zdefiniować typ pręta stalowego i jego parametry żebyś mógł policzyc konstrukcję

Gandziej

bez tytulu

Dziękuje, podziałało. Widocznie jeszcze nie znam różnic pomiędzy "Typem" a "Obiektem konstrukcyjnym". Dotychczas stosowałem robota w żelbecie,i pewnie definiowałem z automatu.

forum » ROBOT Millennium » Robot nie chce liczyć prętów

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.