forum » ROBOT Millennium » nieciągłość wyników na sąsiednich panelach
Autor

nieciągłość wyników na sąsiednich panelach

Witam, napotkałem następujący problem przy korzystaniu z Robota : w modelu stropu (układ płyta - słup) dla niektórych paneli otrzymuję wyniki o przeciwnych znakach. tzn wartości są ciągłe w stosunku do sąsiednich paneli jednak mają przeciwny znak np strop przemieszcza się do góry pod wpływem ciężaru własnego. w tym punkcie (na połączeniu paneli) na sąsiednim panelu ugięcia są poprawne, i co najciekawsze "ciągłe co do wartości" z problematycznym panelem.
Oczywiście sprawdziłem orientację układów lokalnych i w obu panelach są takie same. po zmianie zwrotu osi Z w wadliwym panelu ugięcia są ciągłe co do znaku i wartości.
opisałem problem na przykładzie przemieszczeń, ale występuję on również dla momentów, naprężeń itd.
strop został wymodelowany jako powłoka, jest oparty na słupach, panelach pionowych (ściany żelbetowe) i podporach liniowych (ściany murowane).
czy ktoś może się spotkał z takim problemem, i jak można go rozwiązać.
z góry dziękuję za pomoc.

Tomek_Robobat

bez tytulu

Najprawdopodobniej odwócone są układy eleemntó skończonych. Dwa sąsiednie panele, tak jak napisałeś, mają zgodne układy lokalne (konkretnie oś Z), ale gdybyś wyśiwetlił jeszcze układy pojedynczych elementów skończonych (Widok/Wyświetl...) zapewne zobaczysz różnicę.
Widziałem tego typu błedny przykład kilkukrotnie; w pewnych wypadkach wystarczyło pobawić się zmianą układu lokalnego; czasem pomagało otwarcie pliku w trybie awaryjnym (podczas otwarcia w trybie awaryjnym najlepiej żeby nie była zdefiniowana siatka ES na 'wadliwych' panelach), w ostateczności pozostaje przedefiniować element....
Pozdrawiam

JGod

bez tytulu

dziekuję za odpowiedź. sprawdziłem i tak właśnie było (tzn odwrócone układy na ES). ponieważ nie chciałem tracić siatki, ponownie zdefiniowałem panel na tych (odwróconych) ES.

forum » ROBOT Millennium » nieciągłość wyników na sąsiednich panelach

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.