forum » ROBOT Millennium » Współczynnik obciążenia krytycznego
Autor
Post
mjedr1

Współczynnik obciążenia krytycznego

Witam Państwa,
to mój pierwszy wpis na forum, proszę wybaczyć jeżeli ten temat został już poruszony. Projektuję przekrycie zbiornika na benzynę. Koncepcja jest taka, aby było to przekrycie stożkowe powłokowe, bez konstrukcji szkieletowej. Przeprowadzam analizę wyboczeniową i uzyskuję wsp. obc. kryt. W jaki sposób mogę na jego podstawie wyznaczyć obc. krytyczne? Z góry dziękuję za odpowiedź i udzielone wskazówki

sekoa

bez tytulu

mnożnik obciążenia krytycznego daje ci informację ile brakuje twojej sile osiowej do osiągnięcia wartości siły krytycznej. wiec w praktyce przemnażając wartość siły osiowej otrzymasz sile krytyczna. Oczywiście tak będzie dla modelu idealnego. Rzeczywisty model posiada imperfekcje itd ale to z reguły jest uwzględniane jeśli nie bezpośrednio w twojej analizie to w modelu przyjętym do wymiarowania.

 
forum » ROBOT Millennium » Współczynnik obciążenia krytycznegoGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.