forum » ROBOT Millennium » Wieza wc EC
Autor
Post
Lufi

Wieza wc EC

Witam serdecznie,

gdzie mógłbym znaleźć procedurę postępowania, przykład obliczeniowy lub jakiekolwiek wskazówki jak zaprojektować wieże czteropasową wg EC? Posiadam książkę prof. Rykaluka dotyczącą konstrukcji stalowych.

pozdrawiam

akos

bez tytulu

Norma PN-EN 1993-3-1
Eurokod 3
Projektowanie konstrukcji stalowych
Część 3-1: Wieże, maszty i kominy
Wieże i maszty

bb

bez tytulu

Witam,
Faktycznie jest eurokod poświęcony wieżom stalowym,zestawienie wiatru wg tej normy jest trochę kłopotliwe ale do przejścia. Zwymiarowanie samego modelu w ARSA wg tej normy wymaga trochę zabawy. Osobiście wymiaruję elementy wieży wg PN-EN 1993-1-1 specjalnie nie patrząc na tą przeznaczoną dla wież. Jeżeli masz wysoką wieżę i sporo różnych elementów odradzam wymiarowanie ściśle wg zaleceń PN-EN 1993-3-1.

Lufi

od

Jest to ćwiczenie projektowe na uczelni. Miałem na myśli jakiś komentarz do normy, nie wiem czy jest już jakaś publikacja.

pozdrawiam

bb

bez tytulu

Może pomoże:
Szymon Pałkowski
Konstrukcje Stalowe
Wybrane zagadnienia obliczania i projektowania
PWN 2009

wbialy

bez tytulu

jest książka też świetna Rykaluka "Kominy i wieże"

 
forum » ROBOT Millennium » Wieza wc ECGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.