forum » ROBOT Millennium » Przykładanie obciążeń
Autor

Przykładanie obciążeń

[img97.imageshack.us]

Na zdjęciu część kratownicowej kładki dla pieszych. Na czerwono zaznaczone belki drewniane, które leżą na poprzecznicach. Jak mam teraz położyć okładzinę, tak żeby obciążenia z niej przekazywane były tylko na te drewniane belki?

macjar

bez tytulu

...problem może wynikać z tego w jaki sposób zamodelowałeś położenie belek względem siebie, jeśli zastosowałeś offsety to faktycznie te elementy leżą w jednej płaszczyźnie z pozostałymi elementami... zakładając okładzinę bez zastosowania wykluczeń elementów obciążenie będzie rozkładane na wszystkie elementy w płaszczyźnie okładziny....... jest tak opcja która pozwala na wskazanie elementów pomijanych lub uwzględnianych w rozkładzie kopertowym

macjar

bez tytulu

...albo zamodelować położenie belek w faktycznym położeniu i połączyć z główna konstrukcją rigid linkami lub pomocniczymi prętami

cywu

bez tytulu

Kawy na ławę nie podałeś;] ale przynajmniej wiedziałem czego szukać i znalazłem. Dzięki

forum » ROBOT Millennium » Przykładanie obciążeń

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.