forum » ROBOT Millennium » Płyta na gruncie + slupy
Autor
Post
Kryśka

Płyta na gruncie + slupy

Witam
Sytuacja jest taka: płyta na gruncie 18mx26,4m - gr.1,0m (na poziomie -4,6m); obciążenia z wyższych kondygnacji przekazane są na płytę za pomocą słupów 40x40 (pola 6,0mx6,6m; po obwodzie, są wpięte między słupy, ściany żelbetowe - gr. 30cm.
Pytanie dotyczy poprawnego zamodelowania podparć. W płycie zadałam współczynnik sprężystości w okienku grubości płyty. Pytanie - czy przy słupach też zadać podparcie punktowe, sprężyste?

nugget

bez tytulu

To powinno wystarczyć, a KZ liczony byl: reakcja ze slupa przez pole powierzchni z ktorej zbiera slup. Nie trzeba dodatkowych podpór pod słupami, zwróć uwagę że węzeł słupa jest wspólnym węzlem z plyta fundamentowa, ktorej nadales podpore. Zeby bylo idealnie nalezaloby liczyc KZ w kazdym miejscu z osobna gdyz jest on zalezny od przemieszczen i sił - wiec KZ inne bedzie pod slupem, inne pod sciana, inne w przesle.

 
forum » ROBOT Millennium » Płyta na gruncie + slupyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.