forum » ROBOT Millennium » Modelowanie stropu Filigran
Autor
Post
gabrodziobon

Modelowanie stropu Filigran

Witam,
Obliczam strop filigran i zastanawiam się jak uwzględnić w obliczeniach obszary o zredukowanej sztywności w miejscach połączenia prefabrykatów.

Pozdrawiam

Kiepol

bez tytulu

nie pamiętam dokładnie, ale chyba polega to na zmniejszeniu grubości elementów ES. Procedura modelowania jest szeroko opisana w W. Starosolski "Wybrane zagadnienia modelowania obiektów inżynierskich"

 
forum » ROBOT Millennium » Modelowanie stropu FiligranGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.