forum » ROBOT Millennium » Superpozycja prętów
Autor

Superpozycja prętów

Witam.
Przy modelowaniu stężeń ukazał mi się błąd-superpozycja prętów. Nakładają się na siebie płatwie i stężenia pionowe. Płatwie są niby z offsetem wiec teoretycznie nie powinny sie pokrywać z stężeniem.
Prosiłbym o porade w tej sprawie.

Pozdrawiam, palgan

palgan

bez tytulu

dodam że chodzi mi o stężenie pionowe wiązarów

macjar

bez tytulu

... tak jak piszesz superpozycja prętów to nakładanie się prętów , zastosowanie prętów z offsetami nie zmienia geometrycznie tego położenia, aby uzyskać poprawny model możesz np umieści pręty płatwi w faktycznym miejscu a węzły tych prętów połączyć z konstrukcją poprzez zastosowanie rigid linków lub wprowadzenie połączenia stosując zwykłe pręty, w tym wypadku słupki od dzwigara do płatwi) o dużej sztywności i małym ciężarze (zaznaczam są to pręty tylko pomocnicze)

palgan

bez tytulu

Dziękuję za odpowiedz. Jednak miałbym jeszcze jedno pytanie. Nie chciałbym już ruszać płatwi. Mam juz na nich obciążenie. Czy mogę te pionowe stężenia jakoś wprowadzić aby juz nie ruszać płatwi?

macjar

bez tytulu

...po pierwsze rada na przyszłość ..zanim zaczniesz przykładać obciążenie to puść sobie obliczenia dla ciężaru własnego w celu zidentyfikowania właśnie tego typu problemów z modelem....wracając do tego co cię interesuje to ja bym usunął te tężniki bo nic ci one nie dają bo robot nie analizuje na etapie obliczeń statycznych zwichrzenia, dopiero przy wymiarowaniu (definiowaniu i nadawaniu typu pręta) uwzględnia się zwichrzenie,

bb

bez tytulu

Zgadzam się z majcar-em co do puszczenia obliczeń po wykonaniu modelu tylko od ciężaru własnego w celu jego weryfikacji, ale nie zgadzam się z propozycją usuwania tężników, bo w zależności od tego co chcesz policzyć może to mieć znaczenie dla statyki. Nie chodzi mi tylko o dodatkowy ciężar własny tężników. Jeżeli analizujesz konstrukcję jako model przestrzenny proponuję skorygować model. To wcale nie jest takie trudne i pracochłonne.

WojciechK

dźwigar

superpozycja prętów pasa górnego wymiary jak na zdjęciu w linku jak to rozwiązać ?

http://s10.postimg.org/anf9tsz39/image.jpg

burczynski

bez tytulu

Kliknąć w pręt (nie zaznaczać oknem) i skasować. Jeśli nakłada się więcej niż dwa pręty kasować w podany sposób aż do skasowania wszystkich, a następnie cofnąć ostatnią operację by przywrócić tylko jeden pręt.

forum » ROBOT Millennium » Superpozycja prętów

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.