forum » ROBOT Millennium » pomijanie częstotliwości
Autor
Post
karol123

pomijanie częstotliwości

Czy w robocie istnieje opcja pomijania takich częstotliwości, które charakteryzują się tylko małym udziałem masy drgającej?

pozdrawiam

Tomek_Robobat

bez tytulu

W analizie modalnej na dobrą sprawę nie. Można co najwyżej robić to 'niewprost' wybierając tryb sejsmiczny lub pseudomodalny analizy, skupiający się właśnie na częstościach o 'większych' udziałach mas, co w połączeniu z zazwyczaj przyjmowanym limitem 90% masy całkowitej powinno dać akceptowalne wyniki. W analizach sejsmicznej i spekratlnej jest już opcja do filtrowania postaci branych do obliczeń, pod kątem minimalnego procentu udziału masy.
pozdr
TW

 
forum » ROBOT Millennium » pomijanie częstotliwościGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.