forum » ROBOT Millennium » Płyty, i belki
Autor
Post
ktarsa

Płyty, i belki

Szanowni Państwo!

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, jeżeli płyta oparta jest na podciągach będących belkami na takim offsecie że dolna pow. płyty leży górnej pow. beli to M są wyraźnie większe niż w wypadku kiedy, offset jest o tyle mniejszy, że belka mniej lub bardziej "wchodzi" w płytę. Czy taki stan rzeczy wynika z faktu że w 1 opisanym, belka defacto jest tylko podporą w przybliżeniu UZ, natomiast w drugim belka wpływa na zwiększenie sztywności układu stropowego. Czy mam tutaj rację czy też, może wynika to z zupełnie innej przyczyny.

 
forum » ROBOT Millennium » Płyty, i belkiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.