forum » ROBOT Millennium » SP5 do ARSA 2011
Autor

SP5 do ARSA 2011

Witam,

Być może nie wszyscy mieli jeszcze okazję zauważyć że pojawiła się poprawka nr 5 do Robota 2011. Nie ma ich na stronie Robobatu, gdyż póki co, nie zostały one do nas przesłane w takiej formie, jak to było przy SP4 (osobna do wersji standard, pro i 64bit). W związku z tym radzimy program uaktualniać bezpośrednio z interfejsu poprzez centrum komunikacyjne i tzw. Live Update.

Pozdrawiam,
TW

akos

SP5

Próbowałem tak zauktualizować wesję Standard. Same errory. Nie polecam :(

akos

SP5

Po pojawieniu się SP5 na stronie Robobat nic się nie zmieniło. Nadal nie da się zaktualizować tą poprawką ARSA Standard.
Wywala kilkukrotnie "Error 1328" jak się go ignoruje i jak się przejdzie tę "drogę przez mękę" to dostajemy komunikat, że program został uaktualniony. Tylko że nie da się go już uruchomić. Wywala komunikat "Nie można odnaleźć określonej procedury" i adieu.
Jedyny ratunek to przywrócenie systemu sprzed instalacji. Chyba kolejna "kicha" Autodesku :(

JerzyCP

SP5 do ARSA 2011

Instalowałem SP5 dla ARSA 2011 Professional 64bit na Windows 7 x64 i dla ARSA 2011 Standard 32bit na Windows VISTA x86 - bez problemów.
Service Packi ściągnięte były ze strony Autodesku - trzeba uważać do której wersji się ściąga.

Natomiast podstawowy problem to taki, że pomiomo 5 wersji Service Packa w programie jest mnóstwo błędów.
Przykładowo:
1. W module żelbetowym (belki ściany) przy dodawaniu lub usuwaniu przęseł ekran nie jest aktualizowany. Dopiero jak się kliknie na "drzewko elementów" to ekran się aktualizuje.
2. W module powłoka, przy zmianie kierunku zbrojenia głównego program czasami nie chce wymiarować zbrojenia paneli.
3. Szybkość działania w module żelbetowym, w stosunku do wersji 2009 jest kilka razy gorsza. Dotyczy to większości operacji w module nawet nie związanych bezpośrednio z obliczeniami. Przy czym wersja 2011 jest zainstalowana na komputerze z wiekszą ilością Ram-u i dwa razy szybszym procesorem.

akos

SP5

Dzięki za info. Dzięki temu uzyskałem pewność, że coś nie tak jest u mnie. Próbowałem i na PC i lapku i były te same błędy. Takie same miałem przy poprzedniej instalacji, ale po ich zignorowaniu wszystko poszło OK. Teraz widocznie błędy z poprzedniej instalki nie pozwoliły na aktualizację. Uratowała mnie dezinstalacja Robota, ponowna instalacja i aktualizacja bezpośrednio poprawką SP5 (doczytałem, że nieistotne są poprzednie poprawki). Projektuję w stali i na szczęście problemy żelbetu mnie nie dotyczą. W stali jak na razie nie zauważyłem niedoróbek :)

forum » ROBOT Millennium » SP5 do ARSA 2011

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.