forum » ROBOT Millennium » maks siła. Jaki przypadek?
Autor

maks siła. Jaki przypadek?

Witam! Posiadam Robota 2010. Mam wymodelowaną konstrukcję (typ konstrukcji: rama przestrzenna). Zadałem ok. 40 przypadków obciążenia. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę znaleźć wartość największej siły wewnętrznej (np. momentu) dla danego pręta i dowiedzieć się od jakiego przypadku ona pochodzi>

Tomek_Robobat

bez tytulu

Zakładka 'obwiednia' (ewentualnie 'ekstrema globalne' przy odpowiednim filtorwaniu) tabeli 'sił'.
Nalezy pamiętać aby przed odczytywaniem wyników z tabeli 'sił' i 'naprezęn' dopasować ilośc zastosowanych w niej 'punktów podziału' do swoich potrzeb (domyślnie wyniki tylko na poczatku i końcu pręta).
pozdr,
TW

forum » ROBOT Millennium » maks siła. Jaki przypadek?

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.