forum » ROBOT Millennium » Niestabilność (rodzaju 1)
Autor

Niestabilność (rodzaju 1)

Witam, przy tworzeniu magazynu ukazał mi się komunikat Niestabilność (rodzaju 1)w węźle nr...(jest to węzeł w środku rozpiętości kratownicy) na kierunku RY. Co to oznacza. Chciałem sprawdzić geometrie układu dla obciążenia ciężarem własnym. Magazyn ma 36m rozpiętości.

ppkbtb

bez tytulu

Sprawdź czy nie masz 2 przegubów obok siebie (w węzle zeszły się >2 pręty o zwolnionym obrocie..)
lub czy przypadkiem prety nie mają po obu końcach zwolnionych obrotów względem własnej osi Rx

adamw4

bez tytulu

Odznaczyłem haczyki przy kierunku RY. Na początku pręta i na końcu i jakos obliczenia przeszły. żaden komunikat nie wyskoczył. Nie wiem czy tak może być. Dziękuje za wcześniejszą odp.

forum » ROBOT Millennium » Niestabilność (rodzaju 1)

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.