forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie prętów stalowych
Autor

Wymiarowanie prętów stalowych

Witam, wymiaruję pas dolny dźwigara kratowego i natrafiłem na dziwne zachowanie RSA2011, mianowicie w zależności od zadanego przekroju program dobiera inne siły do wymiarowania. Pas w płaszczyźnie kraty ma długość wyboczeniową równą 1/5 długości osiowej, z płaszczyzny długość osiową. Dźwigar jest o pasach równoległych pod kątem ok. 8 st. Pomiędzy słupem hali a pierwszym słupkiem skratowania powstaje siła ściskająca, w pozostałej części pasa rozciągająca. Jeżeli pas jest z dwuteownika program jako siłę wymiarującą dobiera siłę ściskającą a jeżeli jest z rury kwadratowej dobiera max. siłę rozciągającą. Ktoś wie o co tu chodzi?

Sajmonovic

bez tytulu

A konkretnie jakie to przekroje? Jak dla mnie prostu program wybiera wariant wywołujący największe wytężenie i dla jednego przekroju jest to rozciąganie a dla drugiego ściskanie.

jareki007

bez tytulu

Okazało się, że coś było popaprane w parametrach pręta, zdefiniowałem go od nowa i już jest ok. Było tak, że HEA160 było wytężone na 1.53 a RK 80x80x6 na 0.89. Ale już po problemie.

forum » ROBOT Millennium » Wymiarowanie prętów stalowych

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.