forum » ROBOT Millennium » Przykładanie obciążeń
Autor

Przykładanie obciążeń

Dzień dobry.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, dlaczego obciążenia liniowego nie można przykładać na panelu? Wyskakuje mi ostrzeżenie, natomiast w przypadku obciążenia liniowego na krawędzi wszystko jest w porządku. Jak temu zaradzić?
Dziękuję

prybak

bez tytulu

Robot w tym wypadku "wie” co robi, w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak kolejność przekazywania obciążeń. Podciąg przejmie na siebie obciążenia proporcjonalnie do swojej sztywności, więc jeśli stosujesz belkę 25x40 to nie spodziewaj się że będzie stanowiła realne podparcie dla płyta gr. 25cm. Zapewne można to osiągnąć jakimiś zwolnieniami albo przez definicję płyt jednokierunkowych, ale będzie to bardzo sztuczne i niezgodne z rzeczywistą pracą konstrukcji. Jeśli wymusisz taki sposób dystrybucji obciążeń to zapewne podciągi będą przewymiarowane a płyty stropowe się przesadnie zarysują w kierunku prostopadłym do podciągu. Jak będziesz miał szczęście to zarysowanie zmieści się w 0,3mm - w końcu przez lata tak właśnie się ręcznie liczyło układy płytowo-ryglowe.

Gorillaz

bez tytulu

Dziękuję za zainteresowanie :) Faktycznie rysuję ustrój płytowo-słupowy i zależy mi na tym, żeby obciążenie od fasady szklanej umieścić w postaci liniowej. Mogę to zrobić, jako obciążenie krawędzi, ale problem pojawia się, jeśli u góry mam mniejszą płytę trapezową i krawędzie płyty górnej i dolnej nie licują się. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

macjar

bez tytulu

...oczywiście że można, są dwie metody jedna to za pomocą wspołrzednych, druga do krawędzi... w przypadku przykładania obciążenia wewnątrz panela do krawędzi należy wprowadzić dodatkowy element w postaci lini/polilini, polecam tę drugą metodę moim zdaniem jest pewniejsza

prybak

bez tytulu

Przepraszam, ale wkleiłem wieczorem swoją odpowiedź do złego wątku, nic to postaram się odpowiedzieć również tutaj.
Jakie ostrzeżenie wyrzuca robot ?
Do panela (w środku) z całą pewnością można przyłożyć obciążenie liniowe za pomocą definicji "obciążenie liniowe (2p)", możesz również narysować linię lub polilinię pomocniczą w płaszczyźnie panela i przyłożyć do niej "obciążenie liniowe na krawędziach"

Gorillaz

bez tytulu

Próbowałem Panów sposobu, natomiast ciągle otrzymuję ostrzeżenie "Obciążenie nie zostało przyłożone do panela". Być może to jakiś błąd programu v.2011.
Dziękuję

forum » ROBOT Millennium » Przykładanie obciążeń

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.