forum » ROBOT Millennium » Zapisywanie do starszej wersji
Autor
Post
Pogorzelski Sylwester

Zapisywanie do starszej wersji

Czy istnieje możliwość zapisania pliku utworzonego w RSA 2010 lub 2011 do jeszcze starszych wersji?
a może istnieje jakaś możliwość konwersji lub eksportu

Pozdrawiam Sylwester Pogorzelski

nugget

bez tytulu

z tego co sie orientuje nie ma mozliwosci zapisywania do wersji nizszej. Mozna otwierac np ver2011 w ver2010 przez RECOVER i sprawdzac czy wszystko sie przenioslo tak jak trzeba.

Ale bardzo dobre pytanie, chetnie posluchamy sposobow na różne wersje plików. Czesem, przy wspolpracy z roznymi biurami konstrukcyjnymi, ktore posiadaja wersje starsze robota, nawet typu 19, 20... przenoszenie modeli jest strasznie uciazliwe - wiele obiektow np. definiowane konturem otwory na krawedzi panela kiedys w robocie nie istnialy, stad czesto brak takich otworow po zrobieniu recovera w wersji np 20.1.

stahlbau

Import i eksport w robocie

Niestety, ten problem to jedna z największych bolączek robota lub celowe działanie producenta na szkodę użytkowników. Nie istnieje możliwość zapisu pliku rtg w starszej wersji (nawet Acad to udostępnia, co ciekawe, po interwencji użytkowników nawet do bardzo starej wersji R14). W pewnych szczególnych przypadkach może się udać "przekonwertowanie" za pomocą recover ale formalnie takiej opcji NIE MA!. Jest to skandaliczne, ale nie do obejścia. Co ciekawe dalszym stopniem perfidii jest fakt (mimo iż dokumentacji składnię pliku wsadowego się omawia - czyli oszukuje użytkownika) iż nie można edytować "ręcznie" pliku z danymi więc nawet poza edytorem robota nie da się tego zrobić - plik rtg jest niejako "skompilowany".
Opisane w dokumentacji opcje improtu i eksportu są właściwie fikcją, gdyż nie działają - wczytanie plików sat czy neu jest niemożliwe, zresztą inne formaty też kuleją. W pewnym okresie tłumaczono to brakiem acis, lecz teraz niby zaimplementowano nowe jadro geometryczne ale także ono nie działa. Czasami udaje się import struktur typu prętowego ale też nie zawsze "idealnie". Nie ma więc o czym mówić: ROBOT nie posiada możliwości wymiany z żadnym innym programem obliczeniowym (generalnie, pomijam jakieś szczególne przypadki trywialne) i mało którym do modelowania.
Możliwe, że w ciągu najbliższych 5-6 wersji zostaną dopracowane opcje improtu czy eksportu geometrii, ale na zapis w wersjach starszych chyba nie ma co liczyć, bo to decyzja polityczna - byłoby dobrze abym się mylił - zobaczymy.

 
forum » ROBOT Millennium » Zapisywanie do starszej wersjiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.