forum » ROBOT Millennium » Stopa fundamentowa - układ osi
Autor
Post
rafal_p

Stopa fundamentowa - układ osi

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z odpowiednim "odczytaniem" układu współrzędnych w stopie. W celu poprawnego wyrysowania fundamentów pod ramę żelbetową wykonałem plik testowy: typ konstrukcji: rama przestrzenna; słup 30x30cm H=4,0m; węzeł 1 (0;0;0) - podpora utwierdzenie pełne (standardowa) węzeł 2 (0;0;4); obciążenie (globalnie węzeł 2) Fz=-5,00 kN; Fy=-10,00kN.
http://img139.imageshack.us/img139/6716/screen1nc.th.jpg
Robot na podstawie kombinacji ręcznych SGN i SGU przy zablokowanych wartościach h1 i h2 optymalizuje stopę w następujący sposób: A=1,7; B=2,6; h1=0,4; h2=0,3; a=b=0,3; ex=0; ey=1,15; grunt - Pd ID=0,4
http://img405.imageshack.us/img405/1076/screen2nmp.th.jpg
Zbrojenie wygląda dość normalnie i zrozumiale do działających sił
http://img52.imageshack.us/img52/6064/screen3ys.th.jpg
Chciałbym się dowiedzieć jak mam rozumieć układ współrzędnych pokazany na rzutach zbrojenia oraz w oknie "fundament widok" w porównaniu do ogólnego widoku konstrukcji, gdzie włączają "symbole podpór" stopa jest rysowana odwrotnie.
http://img199.imageshack.us/img199/3234/screen4ab.th.jpg
Czy układ globalny konstrukcji wiąże się z układem stopy, jak to ugryźć??? Dodam tylko, że w pliku gdzie liczę cala ramę układ stopy w widokach zbrojenia wygląda w każdej "tak samo" tzn. zgodnie z momentem, natomiast w widoku konstrukcji "symbole podpór" to już dowolnie - raz zgodnie z układem w zbrojeniu; raz obrócone o 180 stopni...
Jeżeli ktoś byłby mi w stanie pomóc to byłbym wdzięczny

 
forum » ROBOT Millennium » Stopa fundamentowa - układ osiGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.