forum » ROBOT Millennium » Konstrukcja z AutoCada - > Robot lub Robot -> ASD
Autor

Konstrukcja z AutoCada - > Robot lub Robot -> ASD

Witam. Jestem nowym forumowiczem i chciałbym zasięgnąć informacji od starszych kolegów.
Z AutoCADA i Robota korzystam już jakiś czas. Natomiast z ASD i Revit Structure Suite dopiero od dwóch dni.
Mam w związku z tymi programami parę pytań:
1. Który program służy do czego? Chodzi mi o ASD i Revit Structure Suite. Jakie są różnice i tak dalej.
2. Mój sposób użytkowania sprowadza się gównie do projektowania kons. stalowych jak mogę sobie to ułatwić nowymi programami?
3. Jak mogę przetransferować mój rysunek konstrukcji z AutoCAD-a do ROBOTA, lub z Robota do innych programów?
Zakładam, że dla większości tutejszych forumowiczów są to proste pytania i może gdzieś się tu powtórzyły ale ja na razie nie znalazłem odpowiedzi.
Pozdrawiam

Tomek_Robobat

Komentarz do usuniętych postów

Za sugestią jednego z użytkowników forum usuwam "zbędne" posty. Pozostawiam jednak oryginalny temat, gdyby ktoś zechciał pomóc autorowi.

Grafu – jeżeli zajmujesz się głównie konstrukcjami stalowymi, z tych programów powinieneś zainteresować się przede wszystkim ASD Stal. Poza generacją rysunków daje on między innymi możliwość wymiany wybranych informacji z Robotem, czego jak rozumiem oczekujesz. Zachęcam do kontaktu z serwisem po szczegóły.

Pozdrawiam,
Tomek Wojdyła
Robobat

forum » ROBOT Millennium » Konstrukcja z AutoCada - > Robot lub Robot -> ASD

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.