forum » ROBOT Millennium » Złe wykresy sił przekrojowych w poprzecznicach
Autor
Post
ada

Złe wykresy sił przekrojowych w poprzecznicach

Wykresy sił przekrojowych dla poprzecznic mostowych na których oparty jest pomost (posiatkowany panel) są błędne. W miejscach połączenia płyty z belką tworzą się jedyne miejsca przekazywania obciążenia z płyty na konstrukcję co powoduje skokowe zmiany momentów i sił tnących, a co gorsza przechodzenie wykresu nawet na drugą stronę (przy dwóch dźwigarach!). Nie zmienia sytuacji przykładanie panela pomiędzy poprzecznicami. W związku z tym nie można zgodzić powierzchni wpływu z wartością siły w badanym przekroju.
Czy należy dodatkowo modelować połączenie dla analizy poprzecznic?
Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Złe wykresy sił przekrojowych w poprzecznicachGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.