forum » ROBOT Millennium » Kombinacje ręczne / przypadki proste - wymiarowanie słupów / belek żelbetowych.
Autor
Post
kozaq85

Kombinacje ręczne / przypadki proste - wymiarowanie słupów / belek żelbetowych.

Witam.
Mam następujący problem.
Kiedy zabieram się za wymiarowanie słupów żelbetowych w Robocie otwiera się okienko 'Parametry elementów żelbetowych', w którym powinienem wybrać pomiędzy przypadkami prostymi obciążeń a kombinacjami ręcznymi. Chciałbym wybrać kombinacje ręczne, ponieważ mam zdefiniowane 3 kombinacje SGN i 2 kombinacje SGU. Przycisk służący do wyboru kombinacji ręcznych jest jednak nieaktywny (niepodświetlony) a na liście przypadków prostych nie wyświetlają się wszystkie przypadki obciążeń.
Dlaczego kombinacje ręczne są nieaktywne i nie ma wszystkich przypadków prostych.
Proszę o pomoc.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się kiedyś z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać.
PS. Podobna sytuacja ma miejsce przy otwierania modułu służącego do wymiarowania belek żelbetowych.

 
forum » ROBOT Millennium » Kombinacje ręczne / przypadki proste - wymiarowanie słupów / belek żelbetowych.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.