forum » ROBOT Millennium » Nakładające się panele, węzły izolowane
Autor
Post
MarcinP

Nakładające się panele, węzły izolowane

Witam

Mam wygenerowaną automatycznie konstrukcje powłokową mostu skrzynkową wygenerowaną w Robocie przez zewnętrzny program. W trakcie próby obliczania Robot wyświetla informacje,"Nakladające się panele", która uniemozliwia wykonanie obliczeń. Sprawdzam rozmieszczenie paneli i żadne nie są zdeklarowane podwójnie, ładnie do siebie pasują. POdobnie sprawa ma się z węzłami podporowymi, któe dodaję automatycznie (na podstawie wyliczopnych wspólrzędnych do paneli przed wygenerowaniem siatki) - te wezły sa traktowane jako węzły izolowane.

Jak sobie z tym poradzić. Opcja "Korekta" nie zdaje egzaminu. POdobnie ponowne meshowanie.


Co mozna zrobic?

 
forum » ROBOT Millennium » Nakładające się panele, węzły izolowaneGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.