forum » ROBOT Millennium » Rosnące niezadowolenie?
Autor
Post
natas

Rosnące niezadowolenie?

Jestem ciekaw czy Robobat Polska Sp. z o.o. i Autodesk zareagują na rosnące niezadowolenie swoich klientów oraz zainteresowanie konkurencyjnymi programami.

Wojtek1421

raczej nie...


Bardzo wątpię, aby Autodesk cokolwiek w tej kwestii zrobił, przynajmniej nie z powodu niezadowolenia. Jeśli to zacznie drastycznie przekładać się na sprzedaż to wtedy może i zrobi, choć i to wątpliwe.
Co do Robobatu, bardzo cenię ludzi tam pracujących, przy czy głównie odnoszę się do inżynierów, znających podstawy naukowe dziedzin, w których programy (obecnie) Autodesku mają nam "pomagać". Niestety struktura firmy wskazuje na to, iż chyba działy np. informatyków (z całym szacunkiem do nich) oraz przede wszystkim marketingu są przerośnięte.
Niezależnie od tego w obecnej sytuacji Robobat nic nie może zrobić z bublami wypuszczanymi przez Autodesk.
Ciekawe tylko czy wciąż mając zdolnych ludzi w swoich szeregach oraz ogromne doświadczenie nie udało by się stworzyć innego oprogramowania, działającego poprawnie..., bo czasem lepiej coś zrobić od nowa niż wciąż poprawiać stare blędy.
Zdaję sobie sprawę, iż nawet za czasów Robobatu jako producenta programów, nie było idealnie, ale przynajmniej błędy były poprawiane w określonym terminie. Wg mnie, od momentu przejęcia sprawy przez Autodesk, został wbity gwóźdź do trumny Robota, RCADów itd...

stahlbau

Autodesk

Przejęcie robota przez Autodesk to symptom zmian ogólnych na rynku, ale oczywiście bardzo niekorzystna zmiana dla użytkowników. Duża część progmaistów z robobata pewno przszła do autodesku ale mimo to polityka głównej firmy jest bardzo wyraźnie widoczna w ostatnich 3 wersjach. Wprowadzane zmiany są kosmetyczne lub nieistotne a czasami wręcz szkodliwe. Wersja 2011 miała być przełomowa i wykazać dorobek pod szyldem autodesku. W tym zakresie to zupełna klapa. Alternatywa w zakresie oprogramowania dla budownictwa jest, ale to rozwiązanie dla kogoś kto zamierza kupić całkiem nowy soft, wtedy nawet kosztem dołożenia warto pomyśleć o czymś innym. Jeśli się już ma robota, trzeba przyjąć że część zadań on rozwiąże a bardziej skomplikowane problemy mes (lub projektowe) trzeba rozwiązać innym programem.

 
forum » ROBOT Millennium » Rosnące niezadowolenie?GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.