forum » ROBOT Millennium » zbrojenie minimalne belki teowej
Autor
Post
macjar

zbrojenie minimalne belki teowej

...może ktoś sie orientuje w jaki sposób powinno być wyliczane zbrojenie minimalne w przekroju belki teowej nad podporą(strefa momentów ujemnych) bo robot zgodnie z wzorem 23b wg PN tj 0.0013bd jako b uwzględnia szerokość półki beff gdzie faktycznie przy wymiarowaniu mamy przekrój prostokątny???

stahlbau

wzór 23b

Wzór 23b wg normy obowiązuje dla przekroju teowego z półką w strefie ściskanej. Jeśli przekrój nad podporą jest obliczany jako prostokątny i dla niego wyznacza się procent zbrojenia to byłoby niekonsekwencją liczyć zbrojenie minimalne dla szerokości beff jak w przęśle. Jest to więc chyba błąd robota. Praktycznie jednak nie widzę problemu, bo nad podporą z uwagi na nośność zazwyczaj wychodzi sporo zbrojenia i raczej więcej nawet niż zbrojenie minimalne obliczone dla pełnej szerokości beff.

 
forum » ROBOT Millennium » zbrojenie minimalne belki teowejGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.