forum » ROBOT Millennium » Kombinacje ręczne - generacja
Autor

Kombinacje ręczne - generacja

Witam
Mam pytanie tworząc kombinacje normowe i korzystając z "kombinacje ręczne generacja" , wchodząc do zakładki przypadki mogę zmienić współczynnik. Moje pytanie brzmi co to za współczynnik?
I drugie pytanie czy jest możliwość przy tworzeniu kombinacji normowych samemu ustalić różne współczynniki obciążenia max i minimum dla tych samych natur obciążenia? Jeśli tak to gdzie?
Z góry dziekuje

Tomek_Robobat

kombinacje normowe

Witam,

Ad1/ Ten współczynnik nie ma jednoznacznej interpretacji - jest to liczba która dodatkowo (poza współczynnikiem "bezpieczeństwa" wynikającym z natury) wymnoży przypadek do wszystkich generowanych stanów granicznych (czyli genrując za jednym razem SGN i SGU, dla obu tych kombinacji przypadek będzie przemnożony)

Ad2/ Można pozmieniać edytując regulamin kombinacji normowych.

Pozdrawiam,
TW
Robobat

forum » ROBOT Millennium » Kombinacje ręczne - generacja

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.