forum » ROBOT Millennium » kopuła żelbetowa z pierścieniem podporowym sprężonym - jak zadać sprężenie?
Autor
Post
mitch86

kopuła żelbetowa z pierścieniem podporowym sprężonym - jak zadać sprężenie?

Witam
Mam do policzenia kopułę żelbetową sprężoną w pierścieniu podporowym.Rozpiętość jest spora bo 120m.Siły wewnętrzne wychodzą mi kosmiczne tj. siła membranowa nawet do 200 000 kN i momenty do 30 000 kNm. konstrukcja jest więc nie do zazbrojenia. I tutaj moje pytanie mianowicie w jaki sposób uwzględnić sprężenie tej kopuły jakimś kablem, które obniży wartość sił wewnętrznych? A może coś źle zamodelowałem? Ogólnie nie jestem jakimś doświadczonym użytkownikiem...Proszę o pomoc jeśli ktoś ma większe doświadczenie w projektowaniu za pomocą tego programu.

 
forum » ROBOT Millennium » kopuła żelbetowa z pierścieniem podporowym sprężonym - jak zadać sprężenie?GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.