forum » ROBOT Millennium » Charakterystyka pręta a komb. normowe.
Autor

Charakterystyka pręta a komb. normowe.

Dzień dobry
Jak sobie poradzić z moim problemem otuż mam wymodelowaną ramę 3 słupki u góry rygiel i stęzenie krzyżowe chciałbym założyc że bedzie to steżenie przenoszące tylko rozciąganie i wiem że można to zrobić w opcji: Geometria/cechy dodatkowe/char. zaawansowne prętów. Ale pojawia się problem mam zdefiniowane dla ukłądu komb. normową wieć po zadaniu tych cech danym prętom stężenia kombinacji normowej nie chce wykonać bo zauważyłem że zaczyna liczyć układ statyką nieliniową a komb. normowe są (chyba) tylko na stat. liniowej.
Jak sobie z tym problemem moge poradzić ?

robobat.kw

Kombinacje automatyczna - analiza nieliniowa

Po wejsciu do opcji "Kombinace automatyczne" prosze wybrac - kombinacje ręczne generacja a potem "Wiecej". Generator kombinacje automatycznych stworzy kombinacje reczne.
Pozdrawiam
krzysztof Wasik
Robobat Polska

hokejgk1

bez tytulu

Jako że jestem początkowym użytkownikiem Robota, chciał bym jeszcze rozwiać moje wątpliwości odnośnie komb. normowych i tych ręcznych:
1)Po wygenerowaniu komb. normowych aut. pojawiają się w okienku przypadki obc. do wyboru:
-SGN, SGN +/-

hokejgk1

bez tytulu

Jako że jestem początkowym użytkownikiem Robota, chciał bym jeszcze rozwiać moje wątpliwości odnośnie komb. normowych i tych ręcznych:
1)Po wygenerowaniu komb. normowych aut. pojawiają się w okienku przypadki obc. do wyboru:
-SGN, SGN +/- (nie rozumiem dlaczego po wybraniu SGN wartości sił NTM są różne od wybrania przypadku Ponderacje, a SGN Ponderacje, czy przy wogorze SGN bierze wartość średnią z obwiedni ?)
-Ponderacje
-SGN Ponderacje (jaka jest różnica pomiędzy SGN ponderacja, ponderacje, a SGN)
2)Po wygenerowaniu komb. normowych ręcznie. pojawiają się w okienku przypadki obc. do wyboru:
-Wszystkie możliwe przypadki kombinacji obciążeń
-Kombinacje (czy po wybraniu tej opcji wyznacza mi on najbardziej niekorzystną kombinacje z pośród wyznaczonych kombinacji normowych ręcznych)

forum » ROBOT Millennium » Charakterystyka pręta a komb. normowe.

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.