forum » ROBOT Millennium » Współczynniki sprężystości poprzecznej Kx i Ky
Autor
Post
baku

Współczynniki sprężystości poprzecznej Kx i Ky

Witam serdecznie,
Mam pytanie może bardziej z rodzaju Waszej praktyki w projektowaniu, ale związanie z Robotem. Liczę otwarty zbiornik zagłębiony w gruncie spoistym o wymiarach ok 3x3x3m i muszę przyjąć parametry sprężystości podłoża - współczynnik Kz, to wiadomo, ale żeby nie występowała niestabilność w węzłach, trzeba dobrać też współczynniki sprężystości poprzecznej Kx i Ky. Jakiej wielkości przyjmujecie te współczynniki? Już wartość 0,1 kN/m3 likwiduje problem z niestabilnością węzłów, ale ich wartość w dużym stopniu wpływa na przemieszczenia i ugięcia. Nie chciałabym tu popełnić wielkiego błędu, przyjmując coś bez pewności, skąd się to bierze.
Pozdrawiam

prybak

bez tytulu

Możesz pominąć wpływ odporu gruntu na ściany, przy obciążeniu symetrycznym i takich wymiarach konstrukcji jest to jak najbardziej uzasadnione i bezpieczne, a niestabilność zlikwiduj wprowadzając podporę UxUyRz gdzieś w środku dna lub inne które wyeliminują możliwość przesuwu i obrotu. W dobrze dobranych fikcyjnych podporach reakcje powinny być zerowe.
Jeśli masz niesymetryczne parcie gruntu to kombinuj.

 
forum » ROBOT Millennium » Współczynniki sprężystości poprzecznej Kx i KyGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.