forum » ROBOT Millennium » Oparcie płatwi na ryglu.
Autor
Post
xevix

Oparcie płatwi na ryglu.

Na wstępie pragnę zaznaczyć że dopiero zaczynam przygodę w modelowaniu w robocie. Jako że obrona pracy inżynierskiej przede mną, a jest sporo wolnego czasu postanowiłem zamodelować jakąś konstrukcję stalową i ją zwymiarować.
Niestety nie potrafię zamodelować oparcia płatwi na ryglu. Próbuję z węzłami kompatybilnymi i offsetami ale z marnym skutkiem (wykres My jest błędny).

Jeszcze korzystając z okazji mam pytanie odnośnie rygli opartych na słupach. Przekazanie siły na słupy też trzeba modelować przez węzły kompatybilne?

Link do pliku poniżej.
[www.szybkiplik.pl]

 
forum » ROBOT Millennium » Oparcie płatwi na ryglu.GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.