forum » ROBOT Millennium » Wstawianie profili po kole
Autor
Post
nat_86

Wstawianie profili po kole

Witam! Mam problem ze wstawieniem profilu stalowego po łuku. Wiem, że istnieje funkcja "Geometria->obiekty->łuk" i tam jest możliwość zaznaczenia opcji "utwórz pręty". Jednak to nie jest to o co mi chodzi, ponieważ Robot wstawia kilka profili ŁAMANYCH po łuku, a ja chce JEDEN ładnie WYOKRĄGLONY (np. ceownik wygięty identycznie jak łuk).
Proszę o pomoc.

ppkbtb

bez tytulu

Żeby to można było zrobić w Robocie musi istnieć element MES pt. "belka wygięta po łuku w planie".
A takowego elementu (chyba) nie ma. Pozostaje nam tylko aproksymacja łamaną.

 
forum » ROBOT Millennium » Wstawianie profili po koleGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.