forum » ROBOT Millennium » Znikające podpory
Autor

Znikające podpory

Witam, mam problem. Wykonując obliczenia budynku, który posadowiony jest na płycie a płyta na palach znikają mi podpory, które mają modelować pale. Ktoś spotkał się z takim problemem, lub zna przyczynę?
Pozdrawiam
Marcin

prybak

bez tytulu

A te podpory zdefiniowane są w węzłach czy może jakieś pręty zamodelowałeś ?

pdsoki

Znikające podpory

Podpory są w węzłach, nie mam tam żadnych prętów.

prybak

bez tytulu

No to nie mam zielonego pojęcia co u Ciebie się dzieje. W moim przypadku występowały problemy z wyświetlaniem, znikały mi niektóre elementy modelu (pręty panele ESy). Nie znalazłem przyczyny ale wiem jak to obejść.
Osobiście w razie kłopotów z pracą programu w pierwszej kolejności dzwonię do serwisu, dopiero jak ich odpowiedź z jakiegoś powodu mnie nie zadowala to szukam pomocy np. na forum – tak jest najszybciej, polecam.

pdsoki

Znikające podpory

Tak też zrobiłem, plik został wysłany do serwisu. Tam zasugerowano mi, że model ma trochę dużo węzłów. Rozrzedzę je i zobaczymy.

prybak

bez tytulu

Liczyłem zadania które miały chyba do 120 tys. węzłów, ale szło bardzo ciężko i po 2~3 godz. robot potrafił wywalać błędy co bardzo denerwuje gdy włożysz dużo pracy w model i nie możesz ukończyć zadania a terminy się zbliżają.
Do 80 tys. węzłów od biedy da się pracować ale to zapewne w znacznym stopniu zależy od sprzętu (mój już nie młody), system itd.

forum » ROBOT Millennium » Znikające podpory

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.