forum » ROBOT Millennium » zbrojenie w belce żelbetowej
Autor
Post
robinnn

zbrojenie w belce żelbetowej

Witam

Zacznę od tego , że zaczynam przygode z Robotem , pracuję na wersji studenckiej ( ver.22) , czy wie ktoś , jak zadać Robotowi , żeby zbrojenie dolne nie było rozmieszczane na całej długości belki równomierne , tzn żeby nie doprowadzał wszystkich prętów do podpory , a raczej rozmieszczał je na podstawie obwiedni , próbuję w parametrach zbrojenia , ale nie widze tam takiej opcji . Kolejna sprawa , to średnica zbrojenia montażowego , które w parametrach zbrojenia zadaje jako fi 8mm , a Robot i tak wylicza je z tą samą średnicą co zbrojenie górne .

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi .

macjar

bez tytulu

...z tym to bywa róznie optymalizacja zbrojenia belki wzasadzie występuje gdy masz zbrojenie w kilku warstwach (ile warstw tyle rodzajów prętów)wydaje mi się że jest to podejście bardziej praktyczne z punktu widzenia wykonastwa...jeśli jednak masz potrzebe lepszego dopasowania do obwiedni to skorzystaj z narzędzi modyfikacyjnych zbrojenia...chcąc modyfikować pojedynczo pręty w tabeli belka-tabela zbrojenia przejdź na zakładkę szczegółowa wtedy bedziesz miał mozliwość dokonania selekcji graficznej na widoku zbrojenia tylko tych prętów które cię interesują
wydaje mi że opanowanie mozliwości narzędzi modyfikacyjnych i zasad działania ustawień we wzorcu zbrojenia pozwala na bardzo ekonomiczne i praktyczne projektowanie zbrojenia (a nie jest to łatwe przynajmniej na początku)

 
forum » ROBOT Millennium » zbrojenie w belce żelbetowejGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.