forum » ROBOT Millennium » Błędy i braki Robota
Autor

Błędy i braki Robota

Błędy, braki robota:

- przy obliczaniu belek żelbetowych program nagminnie wstawia podwójne pręty i nie tylko robi to
w sytuacjach gdy pręty się nie mieszczą, a przecież wiadomo że nikt na budowie nie będzie tak zbroił, rysunki w robocie takiej belki można "wyrzucić do kosza".

- dlaczego projektując konstrukcję stalową jest tak mało połączeń tylko dwuteowniki, a gdzie ceowniki rury itd. jak potem to ma współpracować z ASD STAL, kiedy nie można wstawić i policzyć połączenia w robocie.

- dlaczego przy projektowaniu stopy fundamentwej połączonej ze słupem okrągłym żelbetowym robot nie uwzględnia tego połączenia tylko jest do wyboru wpisanie wymarów słupa prostokątnego przez co nie można dobrze rozmieścić po obwodzie wytyków z fundamentów i wykorzystać rysunków z robota.

Kiedy się Autodesk za to weźmie?

macjar

bez tytulu

ad1....co to znaczy "podwójne pręty"???
ad3...co do wytyków z stopy wystarczy po uprzednim zaprojektowaniu słupa projektując stope wybrać słupa dochodzacego i z stopy beda wypuszczone odpowiednie wytyki

robikon

re: błędy i braki robota

Proponuję zapoznac się z Robotem i jego opcjami zanim zaczniesz narzekać i wytykać błędy i braki.

Wojtek

bez tytulu

Pręty podwójne tzn jeden na drugim "sklejone"
Odnośnie słupów żelbetowych to tak jest przy zaznaczeniu słupa prostokątnego.

macjar

bez tytulu

...w oknie wzorzec zbrojenia belek jest tak opcja jak łączenie warstw ...;-)

Tomek_Robobat

bez tytulu

Ad1/ o ile mi wiadomo w normie żelbetowej jest ujęte zbrojenie wiązkami prętów (chyba gdzieś w rozdz. 8), czy tak sie w praktyce po budowach nie zbroi, tego nie wiem - napewno mozna tak przeliczyc.

macjar ma racje że we wzorcu zbrojenia jest klikacz, który powinien to kontrolowac, ale w tym co pisze Wojtek też jest racja, bo w 2010 jest 'bug' i bez względu czy to się tam coś włączy czy nie program zawsze pręty skleja' - problem zgłoszony do Autodesku, niestety nie potrafię napisa kiedy będzie poprawka.
Mimo wszystko moim skromnym zdaniem, problem jakiś krytyczny nie jest, bo na layoucie zbrojenia można przesunąc pręty wyzej i już rysunek wygląda tak jak powinien (chociaż rozumiem, że może kogoś 'potargac' poprawiając w ten sposób dwusetną z kolei belkę, choc nie zabiera to wiele czasu..)

Ad2,3/ to jest niestety na dzień dzisiejszy prawda - większości połączeń które da się zrobic w ASD nie da się przeliczy w Robocie, stopę ze słupem okrągłym da sie narysowac w ASD ale z Robota taka nie wyjdzie - chocbym chciał niewiele mogę napisac na temat rozwoju, bo jak większoś użytkowników zdążyła się pewnie zorientowac, z Autodesku ciężko jest uzyska odpowiedzi na pytania: kiedy będzie poprawka/ co nowego/ na kiedy, itp..

Pozdrawiam

Wojtek

bez tytulu

Kolejny problem przy obliczniu belek żelbetowych mając wyłączone pręty fi12 oraz włączoną funkcję zbrojenie dolne w jednym rzędzie program nie wstawia prętów większych od fi12, wyskakuje komunikat że zbrojenie się nie mieści to zmieniam szerokość na np.60cm i pisze nadal że zbrojenie się nie mieści...

Tomek_Robobat

bez tytulu

Osobiście nie trafiłem na taki problem i nie kojarze żebyśmy na serwisie mieli do dnia dzisiejszego doczynienia z podobnym problemem. Jezeli Twoim zdaniem prety powinny się tak faktycznie bezproblemowo zmieścic nie pozostaje mi nic innego jak prosił o podesłanie przykładu na serwis. ewentualnie można przeliczy taka belkę z 12-stkami i jeżeli ją tak zazbroi zmienic im potem według uznania średnicę (ewentualnie ułożenie) na ekranie zbrojenia i zweryfikowac. Pozdrawiam
Tomek Wojdyła
Robobat Polska

piotr_k

bez tytulu

Podobny problem miałem kiedyś, dokładnie nie pamiętam komunikatów, ale sens był taki, że przy zbyt małej szerokości podpory program chciał zbroić tylko fi12, na podporę trzeba wprowadzić pręty na długość minimum 10 średnic i przy małej szerokości podparcia tylko fi12 spełniało ten warunek (podpora bodajże 15cm). Trochę czasu mi zajęło dlaczego program nie chce wstawić fi16 lub fi20 bo w RM-Winie bez problemu ta belka wychodziła, ale ostatecznie doszedłem do rowiązania. Może w Twoim przypadku to też chodzi nie o szerokość belki a o szerokość podparcia.

Tomek_Robobat

bez tytulu

piotr_k słusznie napisał, chociaz nie wiem dlaczego wydawało mi się że robot rozróżnia te dwa komunikaty - niewykluczone że coś mi się pomiliło. W takim wypadku mógłbyś spróbowac jeszcze przeliczyć tą belkę z włączoną opcją we 'wzorcu zbrojenia' - "uwzględnijm długość haka w długości zakotwienia"; w szczególnych przypadkach może pomóc. Pozdrawiam

macjar

bez tytulu

...moze w tym konkretnym przypadku nie jest to rozwiązanie ale zmiana cotangensa teta (2 --> 1) na mniejszą wartość też pomaga

stiven_1985

bez tytulu

ad. Kolejny problem przy obliczniu belek żelbetowych mając wyłączone pręty fi12 oraz włączoną funkcję zbrojenie dolne w jednym rzędzie program nie wstawia prętów większych od fi12, wyskakuje komunikat że zbrojenie się nie mieści to zmieniam szerokość na np.60cm i pisze nadal że zbrojenie się nie mieści...

JA MIALEM TAKI PROBLEM. ZOBACZ CZY PODPORY MAJA JAKAKOLWIEK SZEROKOSC. BO MOZE ZDARZYC SIE TAK ZE W MODELU MASZ NP SLUPY, ALE PO WEJSCIU DO ZBROJENIA W TYCH MIEJSCACH NIE MA NIC. WYSTARCZY WTEDY USTAWIC RECZNIE SZEROKOSC PODPOR PRZY DEFINIOWANIU PRZEKOJU.

forum » ROBOT Millennium » Błędy i braki Robota

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.