forum » ROBOT Millennium » Nowy solwer
Autor
Post
Tomek_Robobat

Nowy solwer

Dla zainteresowanych ciekawostka.

Wszystko wskazuje na to że pojawi się w Robocie nowy solwer do obliczeń, którego największą zaletą jest to, że pracuje wielowątkowo. Osobiście nie miałem okazji przeliczać niczego jeszcze na core Quad ale już an core duo widać korzyści. Solwer jak to solwer nie wpływa co prawda na szybkość generacji modelu, a dopiero już na same obliczenia, ale nie zmienia to faktu, że niektóre pliki których nie dało się przeliczyć Sparsem na XP/Vista 32bit (nawet ze switchem 3GB) teraz u nas w serwisie przechodziły.

Zainteresowanych odsyłam tu:
[labs.autodesk.com]

po zainstalowaniu w Narzędzia/Preferencje zadania/ Analiza konstrukcji, pojawia się na dole listy solwerów nowa możliwość wyboru 'wieloprocesorowa'.
Oczywiście jest to wersja testowa, więc póki co traktowałbym ją jako ciekawostkę, ewentualnie pomoc przy naprawdę dużych modelach, no i największa bolączka - nowy solwer póki co nie sprawdza niestabilności, więc przynajmniej na poczatek dobrze jest przykład przeliczyć Sparsem lub Skyline'em żeby się nie naciąć.

Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Nowy solwerGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.