forum » ROBOT Millennium » Problem z obciążeniem ruchomym
Autor

Problem z obciążeniem ruchomym

Witam!

Mam problem z ruchomym obciążeniem powierzchniowym na panelu. Robot pokazuje zerowe wyniki. Nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.

Opis konstrukcji:

Zespolony most (dwa dźwigary - elementy belkowe) i płyta betonowa (panel)

Obciążenie ruchome powierzchniowe, działające wzdłuż osi symetrii konstrukcji na panelu

Proszę o pomoc

Tomek_Robobat

bez tytulu

Jako pierwsze sprawdziłbym 'płaszczyznę przyłożenia' w definicji obciążenia ruchomego - jeżeli jest wybrana selekcja to okno obok nie może być puste - ewentualnie może obciążenie na nie nie trafia.
Bezpieczniej czasem puszczać to na 'automatycznej'. Jeżeli nie pomoże proszę podesłać na serwis. Pozdrawiam

nolonger

bez tytulu

tej opcji też używałem... zarówno z automatyczną płaszczyzną przyłożenia jak i definiowaną. Wciąż mam ten sam problem. Gdy ustawię widok na obciążenie ruchome, widzę że przesuwa się wzdłuż linii w czasie przełączania składowych. Mimo wszystko wyniki wciąż są zerowe.

W jaki sposób mam przesłać plik na serwis?

Pozdrawiam

Tomek_Robobat

bez tytulu

Spakowany plik prosze przesłać na service@robotsi.pl
Prosiłbym z krótkim opisem problemu bo niekoniecznie ja będę na to patrzyła a nie wszyscy z nas w serwisie zaglądają na forum.
Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Problem z obciążeniem ruchomym

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.