forum » ROBOT Millennium » blok fundamentowy pod konstrukcję stalową
Autor
Post
wxxp

blok fundamentowy pod konstrukcję stalową

Witam
pozostał ostatni element mojej pracy mgr.
pod 12 słupami rozstawionymi średnio co 2,5m (wieża stalowa) chciałem zrobić fundament w postaci bloku, w tym celu narysowałem kontur zadałem płytę żelbetową o grubości (wstępnie) 1,50m, zadałem podporę powierzchniową jako podłoże sprężyste w kierunku Z (na podstawie parametrów gruntowych wyznaczyłem i wpisałem k) no i teraz jest problem:
Taki fundament liczę jak zwykła płytę tak? Tak zacząłem robić, wyznaczyłem zbrojenie teoretyczne, poźniej rzeczywiste (wyskoczył komunikat "zwiększono zbrojenie ze względu na przebicie") a zgrojenie które proponuje robot to fi 22 co 5cm? z tego wychodzi ze mam w tym bloku fundam. prawie "płytę" stalową co jest dla mnie głupotą (zarówno góra jak i dół) wyglada tak samo, moze się myle ale wg mnie zbrojenie powinno wygladać tak że sa na całej płycie jakieś pręty np. fi 16 co 20 i tam gdzie jest przebicie pod słupami zagęszczone na górne tylko jakieś konstrukcyjne... może się myle jeżeli tak to mnie poprawcie i powiedzcie jak policzyć taki blok,
pozdrawiam i bardzo prosze o pomoc :)

wxxp

bez tytulu

jeszcze dodam że maksymalna siła w słupie to 1740kN.

prybak

bez tytulu

Komunikat nie jest stwierdzeniem tylko pytaniem „czy zwiększyć stopień zbrojenia…”.
To trochę głupie ale robot zwiększ stopień zbrojenie dla całej płyty zamiast tylko w strefie przebicia – nie mamy na to wpływu.
Jeżeli odrzucisz propozycję robota to możesz ręcznie zwiększyć ilość stali pod słupami lub rozważyć zignorowanie tego warunku z uwagi na niewielką siłę przebijającą w stosunku do nośności.
Druga rzecz to przy takim układzie nie jesteś wstanie wyznaczyć obwodów krytycznych dla pojedynczych słupów – płaszczyzny przebicia kolejnych słupów nachodzą na siebie.

 
forum » ROBOT Millennium » blok fundamentowy pod konstrukcję stalowąGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.