forum » ROBOT Millennium » Nakładanie się obciążeń przy zastosowaniu kabli
Autor
Post
rajot

Nakładanie się obciążeń przy zastosowaniu kabli

Witam,
zrobiłem płaski model kładki dla pieszych, wprowadziłem przypadki obciążeń i wszystko było ok, następnie wprowadziłem podwieszenie pomostu kablami i wówczas kiedy sprawdzam wartości momentów np. od obciążenia tłumem robot pokazuje nie tylko momenty od tłumu ale sumuje tłum i ciężar własny. Po usunięciu kabli liczy poprawnie. Kable mają naciąg wstępny, zadany za pomocą siły naciągu. Macie pomysł czym to jest spowodowane, proszę o pomoc.

 
forum » ROBOT Millennium » Nakładanie się obciążeń przy zastosowaniu kabliGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.