forum » ROBOT Millennium » Przekrycie strukturalne
Autor

Przekrycie strukturalne

Hala stalowa z przekryciem strukturalnym opartym na obwodzie na słupach.

Zamodelowałem hale jako kratownice przestrzenną i wszystkie rodzaje obciążenia (a potem też i przypadki) zamienione zostały przez program na statykę NL (ja nic nie ruszałem!!!).
nie mam pojęcia jak z powrotem ustawić na statykę liniową bo w rodzajach analizy nic nie działa (zresztą w rodzajach analizy jest pokazana statyka NL, mimo ze w oknie "Parametry analizy liniowej" nie jest zaznaczone statyka NL.

Czy robot automatycznie tworzy statyke NL dla kratownicy przestrzennej? skąd może wynikać to ze sama ustawiła się statyka NL??
w "obliczeniach" wyskakuje błąd "niezbieżności problemu nieliniowego" skąd taki błąd??
i jeszcze jedno pytanie: przeczytałem ze robot w geometrii ma 3 miejsca po przecinku, ale we wprowadzaniu prętów tylko 2 miejsca po przecinku. stąd niektóre węzły się nie schodzą w jednym punkcie. jak mogę to poprawić jeśli "korekta szczegółowa" tego nie poprawia?

Tomek_Robobat

bez tytułu

Jeżeli w modelu jest jakikolwiek atrybut który powinien pracować nieliniowo (przypuszczam, że pewnie pręty tylko rozciągane, ale równie dobrze odrywanie na podporach, kable, zwolnienia nieliniowe), to solwer automatycznie zmienia się na iteracyjny i nie da się tego zmienic inaczej jak pozbyciem się tych atrybutów - problem z brakiem zbieżności wynika prawdopodobnie dlatego że konstrukcja jest niestabilna (trudno powiedzieć bez modelu), ale możliwe też że nie chce się zbiec 'numerycznie' (w parametrach metody przyrostowej można ustawić pełną metode Newtona-Raphsona - aktualizacje po podpodziale i iteracji - opis w pomocy).

Co do dokładności - precyzją wprowadzania danych można sterować w preferencjach zadania/jednostki i formaty/wymiary

pozdrawiam

haniuchna

bez tytulu

Mam pytanie do Pana Tomek_Robobat, czy jest możliwość taka bym przesłała Panu mój model by Pan mógł na niego rzucić okiem dlaczego u mnie się taka sama sytuacja pojawia... Z góry dziękuje

Tomek_Robobat

bez tytulu

Modele mozna wysyłac do nas na service@robotsi.pl
Prosiłbym tylko ponownie opisac w dwu zdaniach napotkane problemy (na problem może patrzyć inny kolega z zespolu niekoniecznie ja) żeby wiadomo było o co chodzi.
Bedę wdzięczny za dopisanie numeru seryjnego posiadanego programu.
Pozdrawiam
TW

forum » ROBOT Millennium » Przekrycie strukturalne

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.