forum » ROBOT Millennium » Offset
Autor
Post
pieroszkiewicz

Offset

Witam serdecznie. Jestem dość początkującym użytkownikiem Robota więc proszę o wyrozumiałość :)
Otóż mam problem:
Modeluję konstrukcję hali o dźwigarze drewnianym opartym na żelbetowych słupach.
Oto schamat ramy:
http://pieroszkiewicz.com/Image1.jpg
Mój problem polega na tym że dźwigar nie jest oparty na słupie w osi (jest połączony mimośrodowo). Użyłem funkcji offset, niestety nie przynosi to pożądanych skutków ponieważ zadanie offsetu nie wywołało momentu w słupie tylko moment w pasie dolnym dźwigara. Wygląda to tak:
Wykres przez zadaniem offsetu:
http://pieroszkiewicz.com/Image2.jpg
Wykres po zadaniu offsetu:
http://pieroszkiewicz.com/Image3.jpg
Nie mam pomysłu jak to zrobić. Jeśli chodzi o robota to się go dopiero uczę metodą prób i błędów.
Proszę o pomoc :)

macjar

bez tytułu

...słup ustaw w miejscu rzeczywistego połozenia, w węzły dzwigara i słupa połącz rigid linkiem (połaczenie sztywne z odpowiednimi zwolnieniami)

 
forum » ROBOT Millennium » OffsetGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.