forum » ROBOT Millennium » witam,
Autor
Post
taliban86

witam,

pytania do Państwa następujące: czy jest możliwość kopiowania pięter wraz z obciążeniami? i drugie pytanie: jak obciążać temperaturą, by uzyskać wiarygodne wyniki? (chodzi o różnicę temperatur w fazie montażu)

er.jot

bez tytułu

jest możliwość kopiowania pięter wraz z zadanymi wcześniej obciążeniami. Jesli chodzi o obciążenie temperaturą to proponuje przeliczyć jakiś prosty element ręcznie i w robocie i porównać wyniki. To nie tyczy się tylko temperatury.

taliban86

dzięki serdeczne za pomoc! pozdrawiam

nugget

bez tytułu

jezeli chodzi o temperature to wyniki dla stali sa miarodajne. natomiast zelbet to juz wyzsza szkola jazdy. W polskiej literaturze jezeli chodzi o konkrety odnosnie modelowania to jest raptem kilka zdan w sumie nie wiele wnoszacych, ale dajacych dobre odniesienie do dalszych poszukiwan - dopiero zglebienie literatury zagranicznej daje jakies pojecie na temat redukcji tych obciazen - bo nie da sie wymiarowac na wartosci normowe, kto modelowal TEMPA, ten wie.

A kopiowanie - oczywiscie ze sie da. Natomiast jezeli chodzi o konstrukcje zelbetowe mysle ze sensowniej przygotowac sobie 3d dxfa i potem nawet skomplikowane budynki mozna zrobic w robocie w jeden dzien, a w polowe drugiego obciazyc. Jezeli jednak kazda kondygnacja jest identyczna to lepiej kopiowac w gore.

 
forum » ROBOT Millennium » witam,GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.