forum » ROBOT Millennium » ostrzeżenie: "Obciążenia powierzchniowe nie działają dla okałdzin z metodą rozkładu rusztowego"
Autor

ostrzeżenie: "Obciążenia powierzchniowe nie działają dla okałdzin z metodą rozkładu rusztowego"

Przy weryfikacji konstrukcji wyskakuje ostrzeżenie: "Obciążenia powierzchniowe nie działają dla okładzin z metodą rozkładu rusztowego". Występujące w konstrukcji okładziny są zdefiniowane jako "płyty" z rozkładem kopertowym. Dla pewności ponownie zaznaczyłem wszystkie okładziny i nadałem im charakterystykę "płyty". Nic to nie dało. Ponadto nie da się usunąć z listy okładzin "ruszt" i "koperta" (utworzony przeze mnie). Czy któreś ze zdefiniowanych obciążeń rzeczywiście jest pomijanych w obliczeniach MES? Jak usunąć ostrzeżenie? Dlaczego nie mogę usunąć pozostałych typów okładzin? Bardzo proszę o pomoc.

Tomek_Robobat

bez tytułu

Róznie próbowałem ale takiego komunikatu nie dostałem... która to wersja Robota?
Jeżeli nie da się usunąć jakiegoś typu dowolnego atrybutu to znaczy że albo faktycznie jest użyty w modelu, albo zaszyła się w pliku jakaś błedna informacja (zwykle pomaga otwarcie przez tryb awaryjny).
Jeżeli i to nie pomoże, sugeruje podesłać plik do nas na serwis z krótkim opisem przypadłości. Pozdrawiam

maciek85

bez tytułu

Pracuję na RSA Professional 2009 wersja studencka. Uruchomienie pliku w trybie awaryjnym nie rozwiązuje problemu. Przesyłam plik do serwisu. Dziękuję i pozdrawiam.

Tomek_Robobat

bez tytułu

Może się komuś przydać na przyszłość ;)
o ile mi wiadomo w tym wypadku problelem była geometria okładzin (nie leżały dokładnie w płaszczyźnie pretów które miały przenieść obciążenie). Po poprwace ostrzeżenie znika. Pozdr

forum » ROBOT Millennium » ostrzeżenie: "Obciążenia powierzchniowe nie działają dla okałdzin z metodą rozkładu rusztowego"

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.