forum » ROBOT Millennium » Jak zamodelowac przykrycie cylindryczne żelbetowe
Autor
Post
grand25

Jak zamodelowac przykrycie cylindryczne żelbetowe

Witam
Mam do zamodelowania przykrycie żelbetowe cylindryczne o rozpiętości 12m i wysokości 3m długości 30m podpartą po obu stronach przegubowo przy założeniu, że podpora nie przemieści się w poziomie. Tyko pytanie jak to zrobić aby powłoka tego przykrycia była "jednością" tz żeby można było policzyć zbrojenie w robocie. prosze o odpowiedzi pozdrawiam

Tomek_Robobat

bez tytułu

jeżeli chodzi o sam kształt to najprościej to będzie zrobić albo wyciąganiem (rysujemy łuk jako obiekt pomocniczy) a potem wyciągamy go na 30m) albo przekręcaniem - rysujemy "leżącą' pobocznicę i przekecamy o 180deg (ale to tylko jeżeli łuk jest kołowy). powstanie panel któremu tak jak kazdemu nadaje się typ zbrojenia i mozna przeliczyć zbrojenie teoretyczne w jakimś rozsądnym układzie.
Dla obiektów powłokowych Robot nie potrafi na dziś dzisiejszy jeszcze generować zbrojenia rzeczywistego.
Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Jak zamodelowac przykrycie cylindryczne żelbetoweGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.