Autor

grupy

Witajcie, mam problem z tworzeniem prętów z przyporządkowaniem do już istniejącej grupy, mianowicie mam konstrukcje już zdefiniowaną z podziałem na grupy prętów, z uwagi na pewną modyfikację muszę wprowadzić nowe pręty, natomiast chciałbym aby te pręty były automatycznie przyporządkowywane do wybranej grupy, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Tomek_Robobat

bez tytułu

tak stricte to narzedzia (ikonki/komendy) do tego nie ma - ale można zmodyfikowac listę obiektów w tableli 'grupy obiektów' - zakładki 'węzły' i 'obiekty'. Pozdrawiam

macjar

bez tytułu

...a może by tak stworzyć coś tak jak aktualna grupa do której program automatycznie dopisuje elementy tworzone,
a ponad to wprowadzić mozliwość tworzenia grup w skład której będą wchodziły różne elementy np. pręty i panel

Tomek_Robobat

bez tytułu

co do tej 'bieżącej grupy' to mam wrażenie że pozornie prosta funkcja narobiła by problemów.
bo jest bieżaca grupa, co w momencie gdy chcemy zakończyć jedną grupę i zacząć nową, co kiedy chcemy wrócić do pierwszej, i co kiedy umyśli się nam wydzielić z już istniejącej dwie mniejsze, i jak naprzykład jeden element do dwu grup zapisać naraz.
W moim odczuciu faktycznie wystarczył by jakiś szybszy patent na dodawanie i uswanie z grupy na co notabene plany kiedys były, ale widocznie development jest zarzucony czym innym.

Co do drugiego, to w obecnym Robocie da się tworzyć 'mieszane' grupy.

Pozdrawiam

macjar

bez tytułu

...prosiłbym o podpowiedż jak tworzyć mieszane grupy bo nie udało mi sie tego znależć. z góry dziękuje

Tomek_Robobat

bez tytułu

na poczatek można faktycznie do grupy wstawić tylko pręty albo panele (jeżeli się tworzy przez okno dialogowe selekcji) ale potem w tabeli 'grupy obiektów' wchodzimy na zakładkę obiekty i aktualizujemy liste (czyli numery pręty+ panele).

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.