forum » ROBOT Millennium » Przekrycie membranowe
Autor
Post
pierszczanin

Przekrycie membranowe

Witam

Czy wie może ktoś jak policzyć konstrukcję typu membrana, tj. o dużej
wytyrzymałości na rozciąganie i bardzo małej sztywności giętnej. W dodatku membrana obciążona jest
jak płyta (obciążenie powierzchniowe prostopadłe do powierzchni ). Pisze prace dyplomową i chciałem policzyć przekrycie takie jak jest w Ustroniu nad amfiteatrem. Mam już narysowaną geometrię membrany w 3D w .dxf składa się ona z powierzchni 3D. i ma kształt siodła czyli rozpięta jest międy dwoma łukami.

Pozdrawiam

pierszczanin

bez tytułu

dowiedziałem sie już coś na temat macierzy sztywności w płycie ortotropowej ale nie wiem do końca jakie wartości mam przyjąć dla membramy o parametrach E=270MPa, v=0,4 grubość=0,001m próbowałem policzyć macierze ze wzorów ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, może trzeba w analizie nieliniowej coś poustawiać ale nie wiem dokładnie co, może ma ktoś jakiś pomysł,

pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » Przekrycie membranoweGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.