forum » ROBOT Millennium » Kratownica przestrzenna - wieża
Autor

Kratownica przestrzenna - wieża

Witam,
mam problem z wygenerowaniem modelu obliczeniowego kratownicy. Pojawiają się komunikaty o niestabilności w węzłach - po analizie okazuje się, że problem dotyczy węzłów w skratowaniu drugorzędnym, w którym do środka pręta skratowania podstawowego dochodzi pręt skrat. drugorzędnego. Nie mogę pominąć tego błędu ze względu na ogromne przemieszczenia węzłów. Zastosowanie utwierdzenia na końcu pręta niczego nie zmienia.
Czy wpływ na to może mieć import danych z Rcada? - konstrukcja zostaje wczytana jako rama przestrzenna lub powłoka, należy samodzielnie zmienić typ konstrukcji. Wyskakuje oczywiście także błąd podczas analizy modalnej.

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam

prybak

bez tytułu

Czy pręt skratowania podst. jest podzielony w węźle pręta dochodzącego,
inna możliwość to jeżeli model w cadzie był narysowany niedokładnie to któreś pręty mogą się mijać o ułamek mm czego na pierwszy rzut oka nie widać.

pozdrawiam
piotrek

USER

bez tytułu

Model jest poprawny, pręty schodzą się w węźle. Pręt skratowania podstawowego jest całkowity.

Poadrawiam

prybak

bez tytułu

Wydawało mi się, że takie łączenie prętów (bez podziału pręta w węźle) jest niepoprawne ale chyba tylko mi się wydawało. Nie mam pomysłu co może być nie tak, spróbuj przeanalizować przemieszczenia, które węzły/pręty są niestabilne, może skasować ten pręt i wprowadzić go od nowa używając właściwych pkt. zaczepienia.

pr

forum » ROBOT Millennium » Kratownica przestrzenna - wieża

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.