forum » ROBOT Millennium » odseparowane węzły
Autor

odseparowane węzły

Witam!
Mój problem jest następujący:
Mam zdefiniowaną konstrukcję powłokową, złożoną z elementów belkowych, słupowych i płytowych (Nie wiem czy to ma znaczenie, ale konstrukcja nie została zdefiniowana poprzez wprowadzenie najpierw węzłów a następnie połączenie ich belkami i płytami.). Przy analizie statycznej na etapie renumeracji pojawia się następujący komunikat: "Wykryto odseparowane węzły. Czy chcesz kontynuować?" Gdy kontynuuję program wykonuje obliczenia do końca i nie pojawiają się już żadne błędy ani ostrzeżenia.
Co oznacza ten komunikat o odseparowanych węzłach?
Czy mają one wpływ na wyniki?
Jak sprawdzić które to węzły?
Co zrobić żeby już nie były odseparowane:) ?

Bardzo proszę o pomoc.

er.jot

bez tytułu

moim zdaniem został gdzieś jakiś węzeł jako sam węzeł bez dochodzącego do niego elementu. Można go wyrzucić poprzez zazneczenie wszystkich węzłów i DEL -> wtedy program zapyta czy wyrzucić wszystkie węzły, czy tylko te bez elementów. Moim zdaniem to powinno pomóc.

Tomek_Robobat

bez tytułu

po obliczeniach w combobox'ie do wyboru węzłów, z listy będzie można wybrać pozycje $NODISOL - to od razu selekcjonuje odseparowane węzły.

Kiepol

bez tytulu

Warto zawsze sprawdzić czy w wypadku elementów powierzchniowych zadało się model diaphragmy czy tylko panela osłonowego. Zmeniajac model zlikwidowałem problem odseparowanych węzłów (model płytowo - słupowy)

forum » ROBOT Millennium » odseparowane węzły

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.