forum » ROBOT Millennium » wczytywanie geometrii z autocada - niespójna siatka
Autor
Post
Nawigator84

wczytywanie geometrii z autocada - niespójna siatka

Cześć. Wczytuje z autocada do robota konstrukcje przestrzenną. Ostatecznie ma to być przewód z blachy usztywniony żebrami z profili stalowych. Do robota wprowadzam linie będące zewnętrznymi krawędziami przewodou (łuki itp) oraz linie pomocniecze gdzie w przyszłości umieszczę żebra. W robocie ręcznie definiuje panele. Po czym standardowo wyskakuje komunikat o niespójności siatki. Po przybliżaniu skrolem przez 30 sekund faktycznie jest szpara pomiędzy panelami. Kombinuje na sto sposobów ale nie umiem się z tym uporać proszę o porady.

bskb

bez tytułu

Spróbuj scrollowania w AutoCAD. - Również "30sek" i używając Regen, przy dojściu do granicy zooma - niewykluczone, że pewne niedokładności są już na poziomie AutoCAD. Jeśli to nie pomoże, ja stosuję panele w kształcie trójkątów (wykorzystuję fakt, że trzy punkty są zawsze koplanarne).

Nawigator84

bez tytułu

Wydaje mi się, że rozwiązałem problem. Chodzi o to aby wszystkie linie wyeskportowane z cada były od węzła do węzła w robocie tzn. jeżeli linia jest prosta a ma do niej dochodzić 10 innych linii to należy podzielić ją na odcinki tak aby węzeł był zawsze początkiem albo końcem linii. Postępując w ten sposób udało mi się wygenerować poprawną siatkę. W robocie jest też opcja korekty umożliwiająca ten manewr ale lepiej zrobić to już na poziomie cada.

 
forum » ROBOT Millennium » wczytywanie geometrii z autocada - niespójna siatkaGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.