forum » ROBOT Millennium » Podłoże sprężyste w płycie fundamentowej
Autor
Post
581Karol

Podłoże sprężyste w płycie fundamentowej

Sa dwa sposoby...

- współczynnik sprężystości nadany w gruboości panela
- zwykla podpora powierzchniowa o KZ pod plyta.

No i pytanie. Jeśli nadajemy w grubości panela współczynnik sprężystosci to jaką podporę należy zdefiniowac bo przeciez jakas musi być??

Tomek_Robobat

bez tytułu

jeżeli steruje się KZtem (KX, KY) w grubości to juz się nie definiuje podpory jako takiej bo same współczynniki sprężystości w definicji grubości wystarczą do obliczeń ( co prawda w oknie weryfikacji pojawia się komunikat 'brak podpór' - ale to jest tylko ostrzeżenie które może, ale nie musi być powodem do obaw - zalezy czy świadomie sie je omija). Pozdrawiam

581Karol

bez tytułu

Dziękuję i pozdrawiam.

 
forum » ROBOT Millennium » Podłoże sprężyste w płycie fundamentowejGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.