forum » ROBOT Millennium » formy drgan własnych
Autor
Post
maruś

formy drgan własnych

W swoim projekcie kładki musze przprowadzic analize dynamiczna, a wiec sprawdzenie form drgan wlasnych. Szczerze mowiąc nigdy tego nie robiłem i mam z tym problem. Chciałbym wiedzieć gdzie ewentualnie moge znaleźc jakieś informacje na temat zadawania form drgań własnych w Robocie. Będę również wdzięczny za ewentualne wskazówki na ten temat, czyli w jaki sposób zadac je w programie

pozdrawiam

pixi2000

bez tytułu

Musisz w opcjach obliczeń zmienić typ obliczeń na modalne. Wtedy uzyskasz wyniki w postaci okresów i częstości drgań własnych kolejnych postaci (zależnie od tego ile ich sobie ustawisz w opcja obliczeń). Możesz też wyświetlić sobie ich postaci.

Tomek_Robobat

bez tytułu

jedna skromna uwaga - domyślnie analiza modalna tworzy sobie macierz mas tylko na podstawie modelu (innym slowem drga sam szkielet + ew. panele) - warto się zastanowić czy w obliczeniach nie uwzględnić tej części obciązenia która w sposób znaczący będzie wpływać na wyniki (najczęsciej obciążenie stałe).
MOżna to zrobić albo konwertując na masy przypadki statyczne (Analiza/Rodzaje analizy/ Konwersja na masy) albo w dołożyć jakieś masy ręcznie do tego przypadku dynamicznego (w dialogu obciążeń zakładka 'ciężar i masa'). Pozdrawiam

 
forum » ROBOT Millennium » formy drgan własnychGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.